Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
DEPREM ÖNCESİ TEDBİRLERİNİZİ ALDINIZMI ?
 DOHAD | FORUM | DEPREM ÖNCESİ TEDBİRLERİNİZİ ALDINIZMI ?
Mesaj icon Konu: Depremde Hayatta Kalmak İçin Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2007 Saat 00:17

Yarın sabah ilk işim yazdıklarınızın henüz kopyalamadığım kısımlarını da kopyalayıp yakınlarıma göndermek olacak.Çalışanlara,yazınızı kopyalayıp çalıştıkları yerlerde görünür bir yere asmaları ricasında da bulunuyorum.Yazdıklarınız, aklımızdan kovmak istediğimiz korkularımıza hitap ediyor.Ancak,korkunun ne yazık ki ecele faydası yok.Korkmak yerine bilinçlenmek zorundayız.

Derneğimizi;dolayısı ile sitemizi kuran tüm arkadaşlarımıza tüm içtenliğimle bir kez daha teşekkür ederim.Emeklerinin zayi olmadığını görmek eminim onları da mutlu ediyordur.Başta Sn.Uğur Kaynak hocamız olmak üzere diğer hocalarımıza ve tüm güçleri, samimiyetleri ile çabalayan Dohad'lı ve sismikli arkadaşlarımıza da teşekkürü bir borç biliyorum.

Saygı ve sevgilerimle
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2007 Saat 00:34
 sayın Demirel yazdıklarınızı dehşetle okuyorum ve  bende  tüm tanıdığım tanımadığım herkesin bu bilgilere sahip olması için uğrasacağım...çok tesekkürler emeğinize sağlık.
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 357

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2007 Saat 00:49

Sayın Çetin,

Afetlere kurban verdiğim arkadaşlarım o kadar çok ki, sırası geldikçe diğerlerini de paylaşacağım, bilmiyorum hangisi daha zor, ama afette görev yapmak bence işin kolayı asıl önemli olan ve en zor olan, yanlış öğretilen bilginin hafızalardan silinip yerine doğrusunun konması, bu konuda herkesden bana yardım etmesini istiyorum

Bir katil silahının gücü oranında insana kıyar, ama bir yazar kalemiyle 70 milyonu bir seferde öldürebilir, arkadaşlarımın hiçbirini geri getiremem ama yaşayanların hayatta kalması için tüm gücümle savaşmaya kararlıyım,

Mücadele bana sorarsanız şimdi yeni başlıyor, doğru zaman da yapılan hamlenin gücü çok fazladır, yeniden konuşmaya başlıyoruz o halde hep birlikte daha güçlü bir sesle Ankara yeni bir 17 Ağustos olmasın !.......
Doğa dengesini bozanlara birgün gelir mutlaka hesap sorar
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2007 Saat 01:08

Artık bu mücadelede hep birlikte olduğumuzu biliyorum sevgili arkadaşlarım, bütün samiyetimle söylüyorum ki buraya yazdığım her kelimeyi defalarca ölçüp, biçip, tartıp, ince eleyip, sık dokuyup öyle yazıyorum, yazdıklarımın ve söylediklerimin büyük sorumluluğunun bilinciyle, insanlara bir kelime yanlış birşey öğretirimde benim yüzümden hayatlarından olurlar endişesini de daima göz önünde bulunduruyorum,

Sizlerden ricam eğer aklınıza takılan herhangi bir konu ve hatta sözcük dahi varsa beni bu konuda uyarın,

Bir örnek vereyim; yıllar önce bir okula eğitime gittiğimde yine depremde hayatta kalmanın kurallarını anlatırken "hayat üçgeni" diye bir deyim kullandım, anlatımım bitti ve çocuklara bir sorunuz var mı diye sordum, öğrencilerden biri kalktı ve o hayati soruyu sordu
-"benim odamdaki sığınabileceğim yer dikdörtgen bir yer ben şimdi hayatta kalmak için orayı üçgen mi yapmalıyım?"

İnanın bana birinin çıkıpta sözlerimi bu şekilde algılayabileceği o ana kadar aklımın ucundan geçmemişti, önce ne diyeceğimi şaşırdım, sonrada bügün hala aynı şekilde kullandığım deyimi cevap olarak verdim
-"hayır üçgen yapmıycaksın, sığınılacak yerin adını bundan böyle "Hayat Boşluğu" olarak düzeltiyorum..

Kullandığım kelimeler ne kadar özenle seçilmiş olursa olsun sonuçta ben bir profesyonelim ve benim aklımdan geçenler sizlerde tam yerine oturmayabilir, böyle bir durumda lütfen beni uyarın
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2007 Saat 01:25
SAYIN DEMİREL
BİZLERE VERDİĞİNİZ TÜM BU BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER.VERDİĞİNİZ BİLGİLERİ ÇEVREMDEKİ HERKEZLE PAYLAŞACAĞIM.ELLERİNİZE VE YÜREYİNİZE SAĞLIK.SAYGILARIMLA.

IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2007 Saat 01:51
Sayın Kaya,
Deniz Yıldızları kervanına hoş geldiniz diyorum, yazdıklarımla bir yerlerde birilerinin hayata dönüyor olduğunu bilmek inanın beni çok mutlu ediyor, ama ben biliyorum ki bu işin asıl yükü sizlerde 70 milyon insanımızın kafasına kazınan hayati yanlışları hep birlikte düzelteceğiz, bu başlattığımız Bilinçlenme kampanyasını bir ekip olarak çalışarak başarabiliriz, ben doğru bilgileri buraya aktarmakla yükümlüyüm, sorumluluğum büyük ama asıl başarı sizlerle gelecek, bu bilgileri doğru olarak 70 milyona hep birlikte ulaştıracağız,

Tüm arkadaşlarıma yardımlarınızdan ve hoşgörünüzden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım

Sevgi ve Saygılarımla
IP
meltem dikel
DOĞA HAREKETLERİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ
DOĞA HAREKETLERİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ
Simge

Gönderilenler: 1207

Alıntı meltem dikel Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2007 Saat 13:33
Sayın Demirel,
Bu değerli bilgiler için çok teşekkürler. Tüm tanıdıklarıma ben de göndereceğim ama dileyelim hiç kimsenin hiç bir zaman ihtiyacı olmasın ...
IP
aysel Özgezer
Yönetici
Yönetici
Simge
DOHAD YÖNETİM KURULU YEDEK

Gönderilenler: 1239

Alıntı aysel Özgezer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2007 Saat 13:38

Sevgili Demirel

çok teşekkür ederim...
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2007 Saat 16:21
Orjinalini yazan: meltem dikel

Sayın Demirel,
Bu değerli bilgiler için çok teşekkürler. Tüm tanıdıklarıma ben de göndereceğim ama dileyelim hiç kimsenin hiç bir zaman ihtiyacı olmasın ...

Sevgili Arkadaşlarım;
Sayın Meltem Dikel'in "hiç kimsenin ihtiyacı olmasın" temennisi bence sadece iyi dilek temennisidir, ama eğer genel konular bölümüne yazdığım Kayıp Kıta MU ile ilgili yazıyı okursanız göreceksiniz ki aslında bir kıtanın yok olmasına neden olan dev bir güç ile karşı karşıyayız bu yazıda anlatmaya çalıştığımda budur, tek tek bu güç karşısında biz insanların hiç bir şansı dahi olamaz, ilk yazdığım notu eğer okursanız hayatta kalmanın bir ekip işi olduğunu söylüyorum, bu ekipte hepimize düşen görevler var, benim bilgi ve tecrübelerimin bende kalmasının bende dahil hiç kimseye bir faydası yok, bu yüzden derleyip toparlayıp bu bilgileri sizlerin kullanımına sunmaya gayret ediyorum, bir akademisyen diliyle değil, okuyan herkesin anlayabileceği bir dil kullanmaya büyük özen gösteriyorum, bu yazdığım bilgilerin paylaşılması ve okunan herkes tarafından uygulanabilir olması çok ama çok önemli,

Hayata bir Deniz Yıldızı da siz kazandırın
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2007 Saat 16:30
Deniz Yıldızlarına hayat vermeye önce kendinizden, sonra da en yakınınızda ki insanlardan başlayın eğer onların hayatta kalmasını istiyorsanız !....

Yazmış olduğum tüm bilgiler DOHAD sitesine aittir, kaynak gösterilmek suretiyle ve değiştirilmemek kaydı ile istenildiği kadar çoğaltılıp kullanılabilir,

"HAYATA BİR DENİZ YILDIZI' DA SİZ KAZANDIRIN"

Eğer kabul ederseniz bu sloganı kullanmayı öneriyorum benim çok hoşuma gitti doğrusu bununla ilgili bir bölüm açacağım ve lütfen o bölüme kaç kişiye bu bilgileri ulaştırdığınızı bu siteye kaç kişiyi davet edip bu yazdıklarımızı okuttuğunuzu yazın bu hem size hem bana heycan verecektir

Emekleriniz için şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum

Sevgi ve Saygılarımla, 

IP
Ş.Turgut Özkan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1

Alıntı Ş.Turgut Özkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ekim-2007 Saat 15:28
Selam Serdar,
Beni haberdar ve davet ettiğin için teşekkür ederim.

Depremde  anında insanlara koşmayın,kaçmayn vs.gibi birçok şey söylüyoruz. Seninle beraber çok söyledikde. Ama insan egosu, "ben kuvvetliyim, koşarım" vb diyebiliyor. İnsanlar deprem anında denge problemini zeminin oynaması olarak görüyorlar.  ?
Ama Fizik kurallarını UNUTUYORUZ. Nedir Bu? Fizik kuralları ayrım yapmaz...
Deprem anında her yer sallanırken insanların dengesini sağlayan iç kulakta bulunan denge cisimcikleri de sallanır. Hem de biz uykudayken, daha uyanmadan, depremi algılamadan/algılayamadan denge cisimciklerimizin dengesi bozulmuştur. Başka bir ifade ile depremi algıladığımızda dengemiz zaten yok ki! Dengesiz nasıl kaçacaksınız? Deprem salınımı durduğu anda bile sizin denge bozukluğunuz durmuyor ki....

BU NEDENLE DEPREM ANINDA EN KISA SÜREDE KENDİNİZİ KORUMA ALTINA ALIN.

Bunu Anlamak istemeyenler de hayırlı yolculuklar dilerim....
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ekim-2007 Saat 16:23
Sevgili Arkadaşlarım,

Sevgili Fuat AGALDAY sizler için bu bölümdeki yazdıklarımızı birleştirdiğimiz metni makaleler bölümüne ekledi

tam metni kopyalayıp herkese gönderebilirsiniz,

Sevgili ve çok Kıymetli dostum, ağabeyim, öğretmenim Sayın Turgut ÖZKAN da artık bizlerle,Takıma bir taze kan daha geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim, Takıma hoş geldin Sevgili Turgut ÖZKAN
IP
Ayşe Gürz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6

Alıntı Ayşe Gürz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ekim-2007 Saat 12:40
SAYIN DEMİREL,

VERMİŞ OLDUĞUNUZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜRLER.GERÇEKTEN ÇOK DEĞERLİ BİLGİLER VE HERKEZİN MUTLAKA BİLMESİ GEREKEN BİLGİLER.

ÇOK EMEK VERMİŞSİNİZ.ELİNİZE VE YÜREĞİNİZE SAĞLIK.
BENDE BU BİLGİLERİ LİSTEMDEKİ TÜM ARKADAŞLARIMLA PAYLAŞTIM.

İstanbul / K. Çekmece
Ayşe Gürz
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ekim-2007 Saat 17:37
Sayın Ayşe GÜRZ hanım, teşekkürünüzü aldım kabul ettim çok sağolun, ancak asıl ben size çok teşekkür ediyorum, bu bilgileri sevdiklerinizle, tanıdıklarınızla paylaştığınız için...

Sizden bir ricam var, lütfen bu bilgileri kaç kişi ile paylaştıysanız bunu Forumun Genel Bilgiler sekmesinde yer alan  "HAYATA BİR DENİZ YILDIZI' DA SİZ KAZANDIRIN" bölünde bizimle paylaşın ve heycanımıza heyecan katın, bir kişi bile olsa yazın, birkaç kişi olsunda öyle yazayım demeyin...

Ayrıca, lütfen bu bilgileri sadece paylaşmakla kalmayın, hem uygulayın hemde yakın çevrenize de uygulatın, sizin yapmadığınız bir şeyi hiçkimseden yapmasını bekleyemezsiniz, nasıl yapılacağı konusunda en ufak bir soru işareti olursa kafanızda bunu size en ince ayrıntısı ile anlatacağımızı unutmayın, soru size bir başkası tarafından dahi sorulmuş olsa bile tamam ben bu sorunun yanıtını öğrenip sana geri döneceğim deyin ve soruyu not edip bize aynen aktarın, not edin diyorum çünkü not etmeniz karşınızdaki kişiye ne kadar değer verdiğinizin bir göstergesidir, siz ona geri döndüğünüzde anlatacaklarınızı can kulağı ile dinleyecektir, biz bir Takımız hemde çok iyi bir Takımız ve harikulade bir Takım Kaptanımız var (Sevgili Fuat AGALDAY ondan çok şey öğreniyorum ve diğer Takım Arkadaşlarımız herbiri birbirinden değerli kişiler en az sizin kadar) sizi de bu Takımda aramızda görmekten onur duydum

Sevgi ve Saygılarımla
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma