Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
DOĞA HAREKETLERİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ İLE İLGİLİ SORU VE CEVAP
 DOHAD | DOĞA HAREKETLERİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ | DOĞA HAREKETLERİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ İLE İLGİLİ SORU VE CEVAP
Mesaj icon Konu: Yeni üye Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Cumhur Tonba
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8

Alıntı Cumhur Tonba Cevaplabullet Konu: Yeni üye
    Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2009 Saat 10:34
   Hepinize merhaba.
   Öncelikle sizleri tebrik ediyorum. Güzel bir iş başardığınızdan dolayı.
   Ben Uzunköprü'nün bir köyünde yaşıyorum. Elimde materyal bol. Bol derken kastetmek istediğim şu. Çevremizde agaçlar, kediler, köpekler, karıncalar, sebzeler ve çiçekler, ormanlar, akarsu, gölet ve baraj, yeraltı su kaynağı. Gözlemlenecek çok şey var. Forumunuzda şu an yabancıyım. İnceledikçe konuya daha iyi vakıf olacağımı zannediyorum. Şimdilik söyleyebileceğim bu kadar.
   Forum yönetiminden ya da ilgili arkadaşlardan bana bir öneriniz olursa seve seve yapabilirim.
   Saygılarımla. 
IP
CAFERGÜNDAY
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 6040

Alıntı CAFERGÜNDAY Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2009 Saat 10:48
Sayın Tonba,
Duyarlılığınızdan dolayı sizi tebrik ederiz. İnsanlar kendi hayatlarına sahip çıkmadıkları sürece, onlara kimse yardımcı olamaz. Deprem tahmini zor bir konu. Bilim dünyası bile bugüne kadar sonuçlandıramadı. Ancak, tüm insanlarımızın elbirliğiyle yapacağı gözlemler bir sonuca ulaşabilir. O nedenle sizin bulunduğunuz bölgeden göndereceğiniz, bitki, hayvan dünyasındaki olağandışı gelişmeler çok önemli. Öncelikle, yaşadığınız yerde daha önce depremleri görmüş, tecrübeli yaşlılarınızın izlenimlerini alın, onlar size bir çok bilgi vereceklerdir. Daha sonra izlemeniz gereken verileri de gerek bu siteden, gerekse diğer istelerden DEPREM ÖN BELİRTİLERİ adı altında inceleyebilirsiniz.  Arkadaşlarımızn yazdıklarını izlemeniz de açıklayıcı olacaktır. Başarılar.
IP
Murat_Bahçeci
DOĞA HAREKETLERİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ
DOĞA HAREKETLERİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ
Simge

Gönderilenler: 657

Alıntı Murat_Bahçeci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2009 Saat 11:18
Slmlar Cumur bey...
Öncelikle hoşgeldiniz..
Şubat ayında bu siteye ilk geldiğimde ben de sürekli neler yapabileceğim konusunda sürekli soru işaretleri taşıyordum ve site bayağı karmaşık gelmişti bana...
1-2 hafta sitedeki diğer arkadaşlarımızın daha önceki gözlemlerini inceledim. Neye göre, nasıl gözlem yaptıklarını inceledim. Neleri anomali kabul ettiklerini inceledim. Yani gözlem yapmaya başlamadan önce sitedeki diğer arkadaşları gözlemledim.

Size tavsiyem makro çekimi güzel bir kamera bulundurun. Karınca ve diğer küçük hayvanların hareketlerini makro modda daha güzel görnütüleyebilme imkanına sahip olursunuz.

Doğadaki dikkatinizi çeken normal dışı her türlü doğa olayını bildirerek gözlem yapmış olursunuz. Zaten sitedeki eski arkadaşların eski gözlemlerini inceleyerek normal dışı olayların neler olduğu hakkında fikir edinebilirsiniz.

Siz ve Türkiye'deki sizin gibi diğer bilinçli arkadaşlar sayesinde depremleri önceden tahmin edebiliriz. Sitemiz dikkatinizi çekerse genelde batı bölgelerde oturan arkadaşlardan oluşmakta. Tabi bu durum biraz da Marmara depremi ve beklenen İstanbul depreminden kaynaklanmakta.  Sizden isteğim doğu bölgelerimizde varsa tanıdık sizin gibi gözlem yapabilecek bilinçli vatandaşları da buraya davet etmeniz. (Özellikle Adıyaman - Kahramanmaraş bölgelerinden temkinliyim.)

Gözlemlerinizde başarılar diliyorum.
Kolay gelsin.
Saygılar...

Düzenleyen Murat_Bahçeci - 17-Ağustos-2009 Saat 11:34
Gözlem Yeri: ELAZIĞ
----------------------------------------------------
“Kul tedbir eder, Allah(c.c.)'da takdir”
Hadis-i Serif
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2009 Saat 13:08
Sayın Cumhur Tonba, aramıza hoşgeldiniz.
Öncelikle parametrelerle ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederim.  " http://www.seismicactivity.org/forum/forum_posts.asp?TID=490 "  bilen ve gören gözlerle doğayı incelediğimizde mutlaka bizlere belirti verecektir. Saygılar...
IP
Cumhur Tonba
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Cumhur Tonba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2009 Saat 14:03
  Cevaplarınız için teşekkür ederim.
  İnanın mantık olarak zaten yazmış olduğunuz şeylerin hepsi kafamda. Tabii ki daha bilinçli olması için Konuları, gözlemleri ve diğer yazıları inceliyorum. Gözlemlerden sonra oluşan deprelerin olduğu bölümede göz attım.
  Sayın Birsen Gedik,
  Verdiğiniz link'i inceleyeceğim.

Konumum
  41°05'36.06'' K
  26°32'18.27'' D

Düzenleyen Cumhur Tonba - 17-Ağustos-2009 Saat 14:05
IP
Cumhur Tonba
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Cumhur Tonba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2009 Saat 14:10
  Sayın Birsen Gedik,
  Çok hızlı yazı okuyabilirm. Link'iinceledim.
  Yani kısacası Etrafımızda gördüğümüz Hayvanların, bitkilerin. gökyüzündeki bulutların, hatta insandaki ani ruh değişikliğinin, Su kütlelerinin normal halinden daha başka bir hale geçmesi ve alıştığımız hareket -görüntüler dışında görüntüler vermesi.
  İşinize yarayacağıma inanıyorum.

Düzenleyen Cumhur Tonba - 17-Ağustos-2009 Saat 14:11
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma