Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
DEPREM TANIKLARI
 DOHAD | FORUM | DEPREM TANIKLARI
Mesaj icon Konu: 12.11.08 kayseri depremi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ayse_akdemir
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 49

Alıntı ayse_akdemir Cevaplabullet Konu: 12.11.08 kayseri depremi
    Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2008 Saat 14:20

ben kayseri erkilette yaşıyorum yani güneşliye çok yakın bir mesafede,o gün kızım ve ben evde yanlızdık,kocam ise yola çıkmıştı iş gereği,inanılmaz bir baş ağrısı vardı,ilaç içtiğim halde geçmek bilmedi,pc başında oturmuş nette dolaşıyordumki,(hala aklımdan çıkmıyor)camlardan bir ses geldi,evin içinde kısa süreli bir basınç yaşandı,çerçeveler çıtırdıyordu,kızım arkamdaki kanepenin önünde donup kalmış yüzüme bakıyordu,ev sallanmaya başladı sağa sola,ben şoka girdim,kızım daha küçük 6 yaşında,o gözlerindeki ifadeyi hala unutamıyorum,öyle korkmuştuki,ve ben o an hiç birşey yapamadım,şoktaydım,bu depremin büyüklüğü sadece 4,9 imiş,ama kayseride daha önce böyle bir deprem yaşamadığımız için bu bize inanılmaz korkunç geldi,düşünüyorumda o büyük depremleri yaşıyanlar o an ne yapmıştır,düşünemiyorum,felaket,aklım karışıyor.

dikkatimi çeken sallantı çok kısa sürmüş ama bana sanki bir ömür gibi geldi,bitmek bilmedi,öyle korkmuştukki,yerimizden kımıldıyamadık.
unutmadan deprem sırasında kedilerimin ikiside kanepede mışıl mışıl uyuyorlardı,çok rahattılar,deprem esnasındada ikiside gözlerini bile açmadı,bu çok tuhafıma gitti,deprem bittikten sonra birden fırladılar.sallantı durur durmaz kızıma hemen ayakkabılarını giy evden çıkmamız laazım diyorum,ama şaşkınlıktan o odadan öbür odaya koşuşturuyorum,bir türlü evden çıkamıyoruz,nihayet sakinleşince aldım kızımı aşağa indik,bu arada evimiz 7. katta,asansöre pinmediğimiz için,o 7 kat bitmek bilmedi,aşağa inmiştikki herkez dışarıya fırlamış,herkez şoktaydı,herkez birbirine bakıp ne olduğunu anlamaya çalışıyordu,e kayseride böyle bir deprem 68 yıldan buyana hiç olmamıştı,o 4,9 luk deprem bize sanki 7 lik deprem gibi gelmişti,epeyde sallandık,kocamı aramaya çalıştım ama telefonlar çekmiyordu,hava çok soğuktu o gün,mecburen 1 saat sonra eve geri döndüm,ama hemen bir deprem çantası hazırladım,hazırlıklı olmalıydık,o günden sonra işte bu siteyi buldum,okuduklarım beni çok derinden etkiledi,artık bende buralıyımEmbarrassed,ve tüm arkadaşlarıda çok seviyorum burda garip bir bağ var üyeler arasında

Düzenleyen ayse_akdemir - 19-Aralık-2008 Saat 14:23
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2008 Saat 15:08
Açıkcası ben de kendi adıma sizi burada görmekten çok mutluyum Ayşe Hanım.Anadolu'dan gözlemlere o kadar ihtiyacımız var ki!
Sadece ismen burada bulunmamanız,varlığınızı hissettirmeniz ve gözlemlerinizi aktarmanız bizler için çok önemli.İyi ki varsınız Ayşe Hanım.Birlikten kuvvet doğar sözünün gerçekliği bir kez daha kendini doğruluyor.Aramıza hoşgeldiniz.
Sevgiler
IP
özcan cabbar
Yönetici
Yönetici
Simge
DOHAD YÖNETİM KURULU

Gönderilenler: 1076

Alıntı özcan cabbar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2008 Saat 15:52
Sevgili Mutahara sözlerine katılıyorum.Türekiye nin heryerinden gözlemcilere ihtiyacımız var.Çünkü tehlike sadece İstanbul için değil..Bir deprem ülkesiyiz ve birçok ilimiz tehdit altında..
Hoşgeldiniz Ayşe hanım.
IP
ayse_akdemir
Üye
Üye
Simge

Alıntı ayse_akdemir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2008 Saat 17:45
tşk sevgili muhtara hşb sevgili özcan hanım,elimden geldiğince bende bu siteye katkıda bulunmak istiyorum inşallah,evet türkiyenin her bölgesinden gözlemcilere ihtiyacımız var,birlikten kuvvet doğar,tekrar tşk

Düzenleyen ayse_akdemir - 19-Aralık-2008 Saat 20:51
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2008 Saat 13:47
hoşgeldin ayşe hanım depremi yaşamak gerçektende kötü bir tecrübe ama hep beraber burdayız ve hep beraber birşeyler yapmak için çalışacağız...
IP
ayse_akdemir
Üye
Üye
Simge

Alıntı ayse_akdemir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Aralık-2008 Saat 23:53
hoşbulduk betül hanım,evet inşallah bilime bir faydamız olur,en çokta milletimize...
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.05a
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide