Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
DEPREM TANIKLARI
 DOHAD | FORUM | DEPREM TANIKLARI
Mesaj icon Konu: izmirdeki deprem Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ataberk
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6

Alıntı ataberk Cevaplabullet Konu: izmirdeki deprem
    Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2007 Saat 14:19
izmirdeki 2005 yılındaki depremde 2 gün önce bir hayvanat bahçesinde kurt kaçmak istiyor ve uğuruyordu bunun sebebi depremin gelişi olabiliyormuş bazı tanıklarla bazı olaylarla depremi anlayabilir kayıt yapabilirsin  ama bunu abartmamalıyız.
IP
berna alancı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4

Alıntı berna alancı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2009 Saat 00:05
merhaba ben 19 yıldır izmir balçovada yaşıyorum bizler izmirde depreme alışık olarak büyüdük çocukluğumdan bu yana bir çok deprem yaşadım ama beni en çok etkileyen ve içimde derin bir korku oluşturan 2005 depremleriydi.İlk depremi sabah 8:45 de yaşadık o sabah çok keyifli uyanmıştım eşimi işe gönderim kendime çok güzel bir kahvaltı hazırlamayı planlıyordum mutfağa gittim çayımı koydum sonra oturma odasının sürgülü kapısını ardına kadar açıp balkona çıktım hiç bir yere tutunmadan 6.kattaki evimin balkonundan dışarı bakmaya başladım hava çok pusluydu teleferik dağının çevresinde bir sürü martı bağırarak uçuşuyordu bunun ne olduğunu anlayamadan balkon panjurlarından çatırtılar gelmeye başladı depremi iyi tanıdığım için hemen anladım ve içeri koştum koltuğun üzerine oturup dua etmekten başka çarem yoktu o kadar şiddetli sallanıyordukki donup kalmıştım üstelik 7 aylık hamileydim asıl şaşırdığım tek başıma olmama rağmen çok soğuk kanlı avranmıştım.sallantı bittikten sonra tekrar balkona çıktım acaba ben 6. kattayım diyemi bu kadar çok sallandım yoksa gerçekten büyük bir depremmiydi bu sonra toparlandım ve içeri girip üzerimi değiştirip yavaşca aşağı indim.tabi bu kadarla kalır sanıyordum ki yanılmışım çünkü öğlene kadar bi çok deprem yaşadık hatta öğlen 12:45 sıralarında yine çok büyük bir sarsıntı 5-10 dk sonra yine ve bir kaç gece sonra en kötüsünü yaşadık.balçova mahşer yeri gibiydi çok korkunçtu insanların paniği.bu sarsıntılar kızım dünyaya geldikten sonra bile epey devam etti.hatta hatırlıyorum aynı gün öğlen yaşadığımız büyük depremde karşımızdaki marketin camları patlamış cadde üzerindeki kocaman kamyonlar inanılmaz şekilde sallanmış ve tam osaatlerde okuldan çıkan çocukllar panik halinde ortalıkta bağıra bağıra koşuşturmuşlardı hatırlamak bile tekrar yaşattı sanki o günleri.Allah beterinden korusun ve kimse bir daha yaşamasın bu korkuları inşallah
berna
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2009 Saat 00:24
  Berna Hanım  gece yasadığımız depremı unutmussunuz ne berbat bir haftaydı o hafta pazartesı basladı persembeyı cumaya bağlayan gece ye kadar 5.9 luk depremlerle 4 defa artcılarlada yüzlerce kez sallandık hayatımın en kötü en berbat haftasıydı ama tabii 99 gölcük depremini yasayanlara göre cok cok şanslıydık Allah bir daha hiç birimize böyle bir korku ve acı yasatmasın . Ben karsıyakadayım yamanlar yenı girne tarafında zemın olarak İzmir in en sağlam en ideal yerındeyım evimde 4 katlı ama Balçova zaten altı sıcak su sizler 3.0 luk depremlerı bıle bize göre çok fazla hissediyorsunuz ..
IP
timur saraç
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 322

Alıntı timur saraç Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2009 Saat 11:56
17 ekim izmir depremleri asbahında ben karamürselden deniz otobüsü ile izmite gidiyordum.. ordan uşaka ve izmire uğruyacaktım.. gemide televizyonu açıp son dakika olarak izmir depremini verdiler.. yolda otobüse binip uşaka varana kadar 5,9 lar olmuş haber olmadı..akşam uşakta da depremin hissedildiğini bildiğim için daha dikkatli davrandım..kuzenle televizyon başında ege tv izliyorduk..malum canlı yayın da bir ka kere depreme yakalanmışlardı.. 10 dakıkda da bir trt de teletekste bakıp depremleri izliyorduk.. en son gece olan sanırm 20 ekim gecesi 5,9 deprem öncesi uykumdan kabusla kalktım..iki dakikia geçmeden teyzem dprem oldu dedi.. televizyonu açtık kandilli 5,9 deyince tamam bişi olmazuşaka dedim.. çünkü çok uykusuz kalmıştım o günlerde ve ertesi gün izmire gittim.. güneşli ve güzel bir hava vardı.. konak meydanında çatlayan belediye binasının fotolarını çekmeyi unutmuştum..çünkü herşeye rağmen izmir çok güzeldi
TİMUR SARAÇ
IP
berna alancı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4

Alıntı berna alancı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2009 Saat 14:37
Merhaba Latife hanım gece olan depremi unutmadım ama biraz geçiştirerek yazmışım sanırım dikkattinizi çekmemiş olabilir.Bu arada size katılıyorum sizin,benim hatta tüm izmirin en berbat haftasıydı sanırım dediğiniz gibi balçovanın zeminide biraz yumuşak olduğu için bizler çok daha fazla hissediyoruz depremleri hatta kışın sık sık deprem olduğunu sanıyoruz ama aslında jeotermal patlamalrı yaşıyoruz.Alıştık artık diyemiyorum çünkü çok korkuyorum en ufak bi sallantıda yada patlamada gece uykularım kaçıyor.kızım şuan 3 yaşında ama ben hala odasını ayıramıyorum sanki deprem olursa ben kızımın yanına yetişemezmişim gibi geliyor.Felaketin her türlüsü kötü ama deprem hepsinden kötü yinede depreme alışmamız ve tedbirli olmamız lazım bence allah bir daha ne türkiyeye nede dünyaya büyük felaketler yaşatmasın inşallah.sevgiler.
berna
IP
önder okan
DOĞA HAREKETLERİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ
DOĞA HAREKETLERİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ
Simge

Gönderilenler: 218

Alıntı önder okan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2012 Saat 17:28
söke 16.08.99 gece 20 21 arası bahcede yerde otururken gum diye bir ses geliyor yerden...okadar alttan vurma ve ses!3kisiden sadece biri duyuyor sesi....sabaha karşı marmara afeti geliyor...
IP
Betül Orakçılar
Üye
Üye

Gönderilenler: 97

Alıntı Betül Orakçılar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2012 Saat 21:19
bugün içerisinde ben de birkaç defa yerden vurma gibi birşey hissettim ama evde başka kimse öyle birşey hissetmemiş o yüzden çok da emin olamadım
IP
F.Rüyam Uslu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27

Alıntı F.Rüyam Uslu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2012 Saat 21:37
Fethiye Ölüdeniz depremi burada sanıldığından fazla hissedildi. Konuştuğum herkes ''çok uzun '' sürdüğünü anlattı. Ben zaten pert :)) durumda olduğumda kızım  ''anne çok uzun sürdü '' dedi. Bense bir saat öncesinde duvarlara tutuna tutuna  yürüyen  biri olarak çok ama çok bıkmış durumdaydım. (Bu,  işin duygu kısmı ya da belki ''insan'' kısmı ) Hava çok kötü burada , çok bulanık, ben köpek sesi bekler durumda uyuyamıyorum. Güneşin batma anında kırmızı bulutları bekler vaziyetteyim. Çünkü bu siteyi bulmadan önce depremi bilme durumum buydu: Kırmızı bulutlar.  Oksal Erel'e, Aysel Özgezer'in özel uyarılarına , Halil Mercanlı 'nın titremelerine rağmen( lütfen yanlış anlamasın kimse,  hepsine sevgi duyuyorum ve saygı)  Günlerdir su yatağında uyuyor hissi ...

Düzenleyen F.Rüyam Uslu - 14-Haziran-2012 Saat 21:40
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.05a