Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
BÖCEKLER
 DOHAD | GÖZLEMLER | BÖCEKLER
Mesaj icon Konu: Böcekler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   8 Sonraki >>
Yazar Mesaj
özcan cabbar
Yönetici
Yönetici
Simge
DOHAD YÖNETİM KURULU

Gönderilenler: 1076

Alıntı özcan cabbar Cevaplabullet Konu: Böcekler
    Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2008 Saat 13:58
Dün gece evde bir kırkayak öldürdüm.
Açık kapıdan hızla içeri girmeye çalışan büyük bir karafatmayı da eşim öldürdü.ev bahçeli olmasına rağmen 4 yıldır oturduğumuz evde ilk kez karafatma görüyoruz.
IP
serpil aksoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 14

Alıntı serpil aksoy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2008 Saat 01:30
Dayımlar silivrinin Kadıköyünde bir çiftlik evinde 14 yıldır otururlar.Ve bu seneki gibi tabiiatın coşmsına hiç rastlamamışlar.Bahçedeki çicekler ağaç gibi olmuş.böcekler ,keneler,karıncalar vede yılanlar çok fazlaymış.Yanlız yılanların çoğalmasıyla herzaman olan fındık fareleri ortalıkta gözüknmüyorlarmış..
SerpilaX
IP
sibel demirağ
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 380

Alıntı sibel demirağ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2008 Saat 13:40
küçük bit kadar kanatlı kahve kırmızı renk arası sinekler son iki gündür evi istila ettiler...
IP
SEVAN ŞİMŞEKALP
DOĞA HAREKETLERİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ
Simge

Gönderilenler: 214

Alıntı SEVAN ŞİMŞEKALP Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2008 Saat 18:40

Doğa coştu, 3.katta terasta yaşayan bir pembe kertenkelemiz var, karafatmalar yine sokaklarda, evlerde.Pazar nöbetimde üstüste akrep sokması, kene ısırması şikayetleri geldi.

IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Temmuz-2008 Saat 01:14

Karafatmalar, insan olmasına aldırmadan sokaklarda geziniyorlar.

Çınarcık 
IP Düzenle
meltem dikel
Simge

Gönderilenler: 1207

Alıntı meltem dikel Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Temmuz-2008 Saat 12:53

Sabah bahçede ve yollarda yer yer ölü siyah böcekler ve iri cins karıncalar vardı.Site 3 gündür ilaçlanmadı.(Çeşme)

Düzenleyen meltem dikel - 11-Temmuz-2008 Saat 12:53
IP
isikpot

Gönderilenler: 1087

Alıntı isikpot Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Temmuz-2008 Saat 10:42

Köyü yılanlar bastı

19 Temmuz 2008
DHA
Köyü%20yılanlar%20bastı
Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi´ne bağlı Kutluoba Köyü´nde, son 10 günde, 2'si evin içine, 1'i evin bahçesine ve 1'i de ağıla olmak üzere 4 yılan girdi. Bir yılan ise yolda yürüyen kadına korkulu dakikalar yaşattı. Büyük panik yaşayan köy halkı, yılanların peşine düştü.

Kutluoba Köyün'deki panik 10 gün önce ilk olarak Firdevs Balkan'ın (55) evine giren yılanla başladı. Eşi İsmail Balkan'ın (59) evde olmadığı sırada oturma odasında minderin altına doğru bir yılan geçtiğini gören Firdevs Balkan çığlık çığlığa kendini dışarı attı. Meydandaki kahvenaye doğru koşan kadının feryatları üzerine, Hasan Yılmaz (18) yardımına koştu. Eline geçirdiği kürekle eve doğru koşan genç, 1.5 metre boyundaki yılanı öldürdü. Köyde herkes bu olayı konuşurken, ikinci yılan vakası da bir gün sonra yaşandı. Bu kez, Fatma Yalçın (60) mutfaktaki dolabın arkasında yılan görünce durumu eşi Selahattin Yalçın'a (65) haber verdi. Yalçın, yılanı av tüfeğiyle iki el ateş edip öldürdü. Aynı gün gözlerinden ameliyat olan ve iyi göremeyen Münevver Yıldırım´ın bacaklarına dolanan yılan da eşi Hüseyin Yıldırım tarafından tüfekle vurularak öldürüldü. Yaşanan yılan vakaları köyde panik yarattı. Sıcak havalara rağmen, kapılarını ve pencerelerini açmamaya gayret eden Kutluoba köylüleri, tarla ve bahçelerde yılanların peşine düştü. Bu kez de Hüsnü Çakır'a (50) ait büyükbaş hayvanların kaldığı ağılda yılan görüldü. Boyu 2 metreye ulaşan yılanı öldürmek için tüfeğini almaya gittiğini anlatan Çakır, ``Döndüğümde yılan yok olmuştu. Çok ürkütücüydü'' dedi. Köyün içinden geçen asfalt yolda yürüyen Saime Sezer´in (58) karşısına çıkan yılan ise korkuları iyice artırdı. Kadın, yolda çöreklenip bekleyen yılandan koşarak kurtuldu.

Köylüler, yılanların susuz ve aç kalmaları nedeniyle köye gelmeye başladıklarını belirterek, ``Bu yıla kadar köyümüzde böyle bir durumla karşılaşmadık. İlk olayı önemsememiştik. Ancak birkaç gün arayla 5 ayrı vakanın yaşanması bizi tedirgin etti. Evimizde rahat uyuyamaz hale geldik. Tek sevindirici tarafı şu ana kadar bir kişiye bile zarar vermiş olmamaları. Ancak bu durum karşısında ne yapacağımızı bilmiyoruz'' dedi.

Veteriner Hekim Onur Kemal Kocabıçak ise ``Özellikle tarla farelerini yiyerek beslenen yılarlar, bölgede fare sayısının azılmasıyla aç kalmış ve yiyecek bulmak için köye inmiş olabilir'' diye konuştu.

IP
Utku Miran
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 12

Alıntı Utku Miran Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2008 Saat 07:21

iiiiiiiii

Düzenleyen Utku Miran - 13-Mart-2014 Saat 03:10
IP
özcan cabbar
Yönetici
Yönetici
Simge
DOHAD YÖNETİM KURULU

Gönderilenler: 1076

Alıntı özcan cabbar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Temmuz-2008 Saat 13:13

Dün gece bahçede otururken kocaman bir fare hemen yanımızdan geçti.

IP
Guzin Hatip
Simge

Gönderilenler: 149

Alıntı Guzin Hatip Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Temmuz-2008 Saat 09:09
Dun gece yarisi evimin kapali olan balkonunda yerde bir sumuklu bocek gordum. Hayretler icerisindeyim, kapisi penceresi butun gun kapali duran bir evin icinde en son gorulebilinecek canli herhalde.

Agir hareket ediyordu, gider deliginin icinden geldigini dusunuyorum ama 2. katta oturdugumuzdan hala saskinim. Hareketlilik oldugu zamanlar banyodan kucuk boceklerin cikmasini daha once yasamistim ama sumuklu bocek cikmasini ilk defa yasiyorum.

Zavalli hayvana elimi suremedigimden disari birakamadim, eve girmesin diye balkonun kapisini kapattim, sabahta ortalikta gorunmuyordu misafirimiz.
IP
gamzesisman
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 18

Alıntı gamzesisman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2008 Saat 09:27
Dün Küçükçamlıca'da iki farklı yerde ikişerli gezen küçük kertenkeleler gördüm. Saat 16.00 civarı.
IP
sibel demirağ
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 380

Alıntı sibel demirağ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2008 Saat 13:36
bu eve taşındığımdan beri ilk defa banyoda haşere  gördüm ters dönmüştü ama yaşıyordu
IP
Rayegân Yaşar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5

Alıntı Rayegân Yaşar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2008 Saat 18:57
Karıncalardan sonra mutfağımızda muhtelif böcekler gezinmeye başladı. Kızıl renkli, çok bacaklı  haşereler (daha çok onlarla karşılaşıyorum) yavaş hareket ediyorlar. On yıldır aynı evdeyiz. 1999 Ağustos'undan bu yana mutfağımızda ikinci kez böcek görüyorum.(O zamanki böcekler gri renkli ve tespih tanesi görünümündeydi ve çok çok fazlalardı.)
IP
Filiz Küçükkurt
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 25

Alıntı Filiz Küçükkurt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2008 Saat 21:48
1999 yazında evimizi üçgen şeklinde, tırnak büyüklüğünde, siyah pırıl pırıl böcekler sarmıştı. Sadece o zaman gördüğüm bu böcekleri bir daha hiç görmedim.
FİLİZ ABLA
IP
SEVAN ŞİMŞEKALP
Simge

Alıntı SEVAN ŞİMŞEKALP Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2008 Saat 23:14
Akşam eve gelirken, sokakta karafatmalar dolaşıyordu.
IP
meltem dikel
Simge

Alıntı meltem dikel Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2008 Saat 01:52
Tatilden döndüm,evde hiç karınca yok,ancak balkonda 7-8 tane nem böceği.Daha önce hiç olmamıştı.Çok nadir bir iki tane banyoda görürüm. (Suadiye)

Düzenleyen meltem dikel - 01-Ağustos-2008 Saat 01:52
IP
özlem çelik
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 13

Alıntı özlem çelik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ağustos-2008 Saat 04:29
Bu gün evime iki adet çekirge girmiş.Ev 3. katta ve daha önce evde herhangi bir böcek dahi görmedim. Çekirgenin bu kadar yüksekte olması ilginç geldi.
fozlem     çelik
IP
Guzin Hatip
Simge

Gönderilenler: 149

Alıntı Guzin Hatip Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2008 Saat 01:11
Evimde 2 cm buyuklugunde siyah birde ayni yerde kahve kucuk  hareketsiz duran orumcek buldum. Gungoren evim 2. kat.
IP
SEVAN ŞİMŞEKALP
Simge

Alıntı SEVAN ŞİMŞEKALP Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2008 Saat 08:46
Karafatmalar yine çıktılar ortaya.
IP
meltem dikel
Simge

Alıntı meltem dikel Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2008 Saat 19:37
Bugünlerde etrafta gece kelebeklerinin  ve örümceklerin yoğun olduğunu farkediyorum,mevsimsel olup olmadığını bilmediğim için yazmak istedim.
IP
Sayfa   8 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Açık Foruma Yeni Konu Gönderme
Açık Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Açık Forumda Cevapları Silme
Açık Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.05a