Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
DEPREM TANIKLARI
 DOHAD | FORUM | DEPREM TANIKLARI
Mesaj icon Konu: 12 Mart Çınarcık Depremi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: 12 Mart Çınarcık Depremi
    Gönderim Zamanı: 13-Mart-2008 Saat 08:29
Merhaba
Dün akşam yaşadıklarıma şöyle bir bakıyorum da,sitemize üye olduktan sonra depreme yaklaşımımın ne kadar değişmiş olduğunu görüyorum.
İlk hissedişimiz ve anlamaya çalışmamız vitrindeki bardakların çıkardığı ince sesle oldu.Cadde üzerinde oturduğumuz için bunu ağır bir vasıta geçerken de yaptığından olacak,önce sesi anlamaya çalıştık.Saniyeler sonra sağa,sola salınmaya başladık ve kendimize yaşam üçgeni oluşturmayı akıl ettik.Daha doğrusu oğlum akıl etti:)
Sarsıntının hemen ardından siteye sallandık mesajını geçtim.Hayret,sokağa fırlamamıştık.Evde kalmayı tercih etmiştik (m).Oğlumun;"Anne sana inanmıyorum,sarsıntı bitiyor,sen pc başına geçiyor ve sallandık yazıyorsun" gibi bir tepkisi ile karşılaştım.Sükunetimi ve yaşam üçgenini kurmaya çalışmamızı buraya ,yani bunu bize nakşeden arkadaşlarımıza borçluyum.Ciddi bir deprem sonrası ne olurdu bilemiyorum,evde kalmamız hata mı olurdu,ya da sığındığımız yerler bize ne fayda sağlardı meçhul lâkin,bir kez daha anladık ki,deprem değil bina öldürüyor.
En üst katta oturuyor olmamızın etkisini kestiremiyor olsam da,5.0 civarında bir büyüklükte böyle sarsılıyorsak,6 ve üzeri bir büyüklüğün yarattığı şiddettin yıkıcılığını hayal etmek istemiyorum.Kiracı olduğumuz bu eve verdiğimiz kiranın cadde ve manzara ile ilişkilendirildiğinde faydasının muhteşem,evin yaşını (22-23)ve yıpranmışlığını (rutubet) göz önüne aldığımda ne kadar nafile olduğunu olduğunu bir defa daha tespit etmek de hoşuma gitmedi doğrusu.Daha sağlam bir yapının peşinde koşmak da nafile.Çocuklarımızla ben evde idik ama eşim yoktu.Her birimiz bir yerde olabilirdik.Olasılıkları arttırmak mümkün de,çare?
Dün akşam rekor bir sayıya ulaşan site girişimize baktığımda,üyeliklerini unutan arkadaşlarımızın da aynı çare arayışı içerisinde olduğunu görüyorum.Evimizin önünü süpürmeye başlasak iyi olacak.
Sevgilerimle

Düzenleyen MutaharaKaraman - 13-Mart-2008 Saat 12:06
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2008 Saat 12:07
Heyecandan Çınarcık depremi Gölcük depremi olmuş:)
Af ola.
Sevgiler
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma