Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
GENEL BİLGİ PAYLAŞIMI
 DOHAD | FORUM | GENEL BİLGİ PAYLAŞIMI
Mesaj icon Konu: Genel paylaşım Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   87
Yazar Mesaj
Murat_Bahçeci
DOĞA HAREKETLERİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ
Simge

Gönderilenler: 657

Alıntı Murat_Bahçeci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2013 Saat 01:21
bugünlerde Elazığ'da altyapıdaki su boruları sıkça patlamaya başladı.
acaba il genelinde zeminde deformasyon mu oluştu sorusu geldi aklıma...???
Gözlem Yeri: ELAZIĞ
----------------------------------------------------
“Kul tedbir eder, Allah(c.c.)'da takdir”
Hadis-i Serif
IP
Çiğdem Diyarbak
Simge

Gönderilenler: 724

Alıntı Çiğdem Diyarbak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2013 Saat 14:56
http://galeri.haberturk.com/yasam/galeri/431897-kirlangiclarin-esrarengiz-olumu

http://www.haberturk.com/yasam/haber/884922-marmarada-ortaya-cikti

http://www.haberturk.com/yasam/haber/884947-istanbul-bogazinda-sok-goruntu
IP
FUAT AGALDAY
Yönetici
Yönetici
Simge
DOHAD YÖNETİM KURULU

Gönderilenler: 1352

Alıntı FUAT AGALDAY Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2013 Saat 09:41
DOHAD Yönetim Kurulu Başkanı Teknik İşler
Sorumlusu Uyanın, kalkın, kalkının, öğrenin, öğretin...İlim çindede olsa öğreniniz..
IP
FUAT AGALDAY
Yönetici
Yönetici
Simge
DOHAD YÖNETİM KURULU

Alıntı FUAT AGALDAY Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Aralık-2013 Saat 01:51

Dohad İle Afad arasında Türkiye deprem veri merkezi kapsamında protokol imzalanmıştır, kurduğumuz istasyonların verileri eşzamanlı olarak TDVM ye gidecek ve araştırmacıların kullanımına sunulacaktır.
Sorumlusu Uyanın, kalkın, kalkının, öğrenin, öğretin...İlim çindede olsa öğreniniz..
IP
FUAT AGALDAY
Yönetici
Yönetici
Simge
DOHAD YÖNETİM KURULU

Alıntı FUAT AGALDAY Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2014 Saat 00:14
Merhaba,

İtü nün projesini 2000 lerin başından bildiğim halde DOHAD
dan 24 Mayıstaki depremden sonra haberim oldu. Günlerdir de orada yazılanları okuyorum.

Gökçeada depremi öncesi gördüğüm ve şu anki gözlemlerimi paylaşmak istedim.
Bir kaç gündür yazmak istiyordum ama şu an Kumbağ ın daha uzağında deniz üzerinde
peş peşe ışık topları görmeye başladım. Evden çıkıp arabaya oturdum oradan yazıyorum.

Evim Tekirdağ Hürriyet mahallesinde, önümde doğrudan deniz var, arada da küçük bir yamaç. İki köpeğim var. Sokakta da 3 köpek yaşıyor. Gökçeada ada depreminden birkaç gün önce (toplam 2 veya 3 gün) bahçede serbest dolaşan köpeklerimden biri ve sokaktaki köpeklerden biri yaklaşık Kumbağ tarafına dönüp ısrarla uzun uzun havladılar, farklı zamanlarda birkaç defa. Yamaç hariç Barbaros/Kumbağ tarafına kadar yerleşim birimi yok. İlk defa yapıyorlardı, susturmadım garip geldi, vardır bir bildikleri belki dedim. Ben bir şey duymuyor ve görmüyordum o yönde.
Sonra deprem oldu. Dohad ve sonra da internetten başka sayfalardan deprem öncesi anomalilerini okudum. Asıl deprem sonrası olanlar: Normalde ani seslere vs karşı daha ürkek olan diğer köpeğimin davranışları değişti. Önce depremi yaşadı ondan olabilir diyordum, halen daha ondan da olabilir tabii. Başlangıçta ani seslerde ve buradan hissedilen artçılarda evde bir yere saklanmaya çalıştı, sonraki günler yattığı yerde (Marmara nın üzerindeki gökyüzü gözüküyor oradan) aniden gökyüzüne dikkatle bakıp ürküp saklanmaya bazen saklandığı köşeye varmadan tekrar gökyüzü dikkatle bakıp duruma göre geri yatıp tekrar gökyüzüne bakmaya veya köşeye saklanmaya gitti. Geçen hafta Pazartesi, Salı bu davranış çok arttı, Salı bilgisayarımla balkona oturup bir şey görecek miyim diye oturdum, ama devamlı gökyüzüne bakmıyordum, köpeği de yanıma çağırdım, önce yattı sonra aniden aynı şeyi yaptı, yanıma geldi denize doğru burnunu uzattı okladı sonra içeriye kaçtı. O iki gün boyunca bende çok çok uzaklarda gök gürlemesi olur veya uçak geçiyormuş gibi sesler duyuyordum, ama devamlı bir ses, artıp azalan. Buradaki Kiraz festivali nedeniyle arada kendimden şüphe ettim. Ses gece 2 de halen vardı.

Köpeğim normalde kendi yerinde yatar ve dışarı bıraktığımda çoğu zaman da eve hemen dönmez. Şu anda ben evdeyken neredeyse devamlı yanımda yatıyor. Gittikçe daha ürkek davranıyor. Sonra Çarşamba günü yağmur yağdı, gökgürültüleri de oluyordu, köpek sese dikkat kesilip sonra aynı korku davranışlarını yapmadan tekrar yattı. Uçak geçtiğinde de aynı. Sonraki iki gün hava güneşliydi. Aynı davranışlar oldu ama azaldı. Sesler kesildi. Acaba uzaktaki gök gürlemelerini mi duydum diye düşündüm.

Çarşamda iş arkadaşlarıma DOHAD sayfasından ve görülebilecek anomalilerden bahsettim, bunun üzerine biri 10 gündür sahile indiklerinde arkadaşının cep telefonunun kendiliğinden kapandığını söyledi. Geçen hafta Pzrts, Salı buzdolanım biraz gürültülü çalıştı, Çarşamba normalleşti. Son 2 haftada cep telefonum uzakta durduğu halde 2 defa bilgisayar telefon çalacak gibi ses çıkardı, telefon çalmadı. Dün universal uzaktan kumandam uydu modundan kendiliğinden televizyon moduna geçti, elimde tutup kanal değiştirirken bir anda karasal antendeki kanallar arasında geçiş yapmaya başladı. Cep telefonum menülerden birinde gezinirken basmadığım bir alt meniye geçti (başka zaman olsa önemsemem yine de yazayım diyorum). İkibuçuk senedir Tekirdağ da yaşıyorum, depremden beri çok fazla yağmur yağıyor buraya, önceki seneler Şubat-Mart-Nisan yapış oluyordu, sonra yazın bulutlar yağacak kadar toplanda bile yağmazdı. Bu kış Aralık Ocak gibi çok sisliydi burası. Gündüz vakti bile bir anda görüş mesafesini 50—100 metreye kadar düşürüp bir anda yine açılan sis olayları oldu.

Ben bunları arabada yazarken köpeğim de bahçede mutlu mutlu oyun oynayacağına kuyruk hafif kıstırılmış ürkek davranıyor. Ben de huzursuz oluyorum onun davranışlarına şahit oldukça. Balıkçılar Kumbağ açıklarında balığa çıkıyor, acaba onlarla temasa geçip balık/ağlarla ilgili ipucu var mı diye de aklıma geliyor. DOHAD forum sayfasında gözlem olarak yazamadığım için en azından size bildirmek istedim.
Saygılarımla,
Aysel

Düzenleyen FUAT AGALDAY - 16-Haziran-2014 Saat 19:48
IP
FUAT AGALDAY
Yönetici
Yönetici
Simge
DOHAD YÖNETİM KURULU

Alıntı FUAT AGALDAY Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2014 Saat 19:49
Merhaba tekrar,

İş yerinde bugün bir kaç kişiye daha görülebilecek olaylarla ilgili internetten çıktı yaptığım bir kaç sayfayı verdim, yeni bilgiler gelirse foruma yazacağım. Bu arada ışık toplarının çıkışı 2-3 saat boyunca devam etti. Haritadan baktığımda Hoşköy civarı bir yere denk geliyor. Tekirdağ genelinde yaklaşık 10 gündür devamlı pus var, ayın etrafında hale var, ay oldukça kızıl doğup batıyor. Pazar sabahı İstanbula gidip akşam döndüğümde bu pusun Marmara Ereğlisi -Sultanköy civarında bitip başladığını gördüm. Dün yazmayı unuttum.

Teşekkürler,
Aysel
IP
Aysel Öz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20

Alıntı Aysel Öz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2014 Saat 21:20
Deprem bulutu mu acaba?

http://www.sat24.com/en/tu

Düzenleyen Aysel Öz - 16-Haziran-2014 Saat 21:35
IP
deniz büyüköner
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 394

Alıntı deniz büyüköner Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2014 Saat 21:27
Gozlemlere dikkat edelim. İtu   grafiklerinde anomaliler var ege ve gurcistan sallandi...hareketlilik yogun.....

Sevgiler....
Forumda paylaştıklarım şahsi görüşümdür.
IP
Murat_Bahçeci
Simge

Gönderilenler: 657

Alıntı Murat_Bahçeci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Eylül-2019 Saat 21:37
http://www.haber7.com/siyaset/haber/2901373-deprem-sonrasi-telefonlar-cekmemisti-oktaydan-gsm-aciklamasi

5.8'lik İstanbul depremi sanırım ders alınacak bir prova oldu... inşallah yetkililer artık üstlerine düşeni yaparlar...
Gözlem Yeri: ELAZIĞ
----------------------------------------------------
“Kul tedbir eder, Allah(c.c.)'da takdir”
Hadis-i Serif
IP
Gülşen Öztürk
Üye
Üye

Gönderilenler: 40

Alıntı Gülşen Öztürk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2019 Saat 11:53
Merhaba ben bir şey sormak istiyorum. Biliyorsunuz evinizin altından fay geçiyor mu diye sorgulama yapabiliyorsunuz diye birkaç gündür paylaşımlar var. Mudanya kumyaka da oturuyorum. MTA dan baktığımda evimin altında fay görürken (zeytinbağı fayı) Afad tan baktığımda fay başka yerde görülüyor. şu an inanılmaz tedirginim. bu konuda nasıl doğru bir bilgi alabilirim yardımcı olabilecek var mı acaba? Teşekkürler
IP
<< Önceki Sayfa   87
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.05a