Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
DENİZ GÖL
 DOHAD | GÖZLEMLER | DENİZ GÖL
Mesaj icon Konu: Deniz göl Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   14 Sonraki >>
Yazar Mesaj
elif akba
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 117

Alıntı elif akba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2008 Saat 00:17
Arkadaşımın  oğlu öğrenci, her hafta başka yerlerde dalış yapıyorlar. Geçen hafta Yassıada ve Sivri Ada da, bu hafta da Heybeli Ada'da daldılar. 30 metrede su temiz, plankton yokmuş. dipte yengeç, balık sürüleri, deniz yıldızları vs. canlılık varmış. Her hafta onlar daldıktan sonra olabildiğince gözlemlerini sitemize ileteceğim.
IP
Mustafa Ölmez
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 334

Alıntı Mustafa Ölmez Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2008 Saat 13:07

IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2008 Saat 13:24

Mustafa bey,bu fotoğraf nerede ya da kim tarafından çekilmiş?Epeyce bir kızıllık içeriyor.

Ya da siz mi çektiniz ?

IP Düzenle
Mustafa Ölmez
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mustafa Ölmez Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2008 Saat 13:33

Deniz yüzeyine düşen güneş ışığı. Tarifinde zorlandığım. Milliyet'in internet sitesinden aldım.

Bu görüntü normal. Normal olmayanı da tarif edeyim.

projektörleri güneş kabul edelim. Güneş yükselsede bizim bakış açımız değişmediği sürece bu görüntüyü görürüz.
Şimdi bu görüntünün orta kısmında bir yere göbek yapalım.
İşte o göbek bana göre anormal oluyor.
Herhalde görüntülü olunca olay anlaşıldı sanırım.
Saygılarımla. 
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2008 Saat 14:02
Mustafa bey,tarifiniz için çok teşekkür ederim.Ancak göbekten kastınızı çözemedim.Bağışlayın..
IP Düzenle
Mustafa Ölmez
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mustafa Ölmez Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2008 Saat 17:41
Resmi Milliyet internetten aldım. Deprem riski taşıyan ülkeler başlığı altında. Bizde de İstanbul ve İzmir'i vermişler. Riskli şehirler diye.
IP
serpil aksoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 14

Alıntı serpil aksoy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2008 Saat 01:26
sevgili arkadaşlar,K.çekmece gölünün üzeride gece olmasına rağmen farkedilen siyah bir çizgi halınde ince uzun boydan boya bulut oluşumu mevcut...Gökyüzünün diğer tarafları açık vede bulutsuz...selamlar...
SerpilaX
IP
isikpot
DOĞA HAREKETLERİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ

Gönderilenler: 1087

Alıntı isikpot Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2008 Saat 21:46
arkadaşlar,  Istanbul boğazının rengini ilk kez bu renk  görüyorum, cam göbeği mavi hem de arnavutköy tarabya arası hem de saat 19 civarı, ve kuzey-batı  yönünüde turuncuya çalan bir kızıllık ve kızılların arasında mor, turuncu, pembe bulutlar. Cennet gibi olağanüstü bir görüntü şöleni yaşadım.

Düzenleyen isikpot - 22-Mayıs-2008 Saat 21:47
IP
Aylin Can
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 109

Alıntı Aylin Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 00:09
Birkaç gündür Altınoluk'da denize giriyoruz. Deniz ilk girdiğinizde çok soğuk ancak bir süre sonra alışıyorsunuz. Fakat denizde daha önce görmediğim bir şey var. Deniz yüzeyinde saydam jelimsi bir görüntü var. Elime suyu aldığımda bu görüntü kayboluyor fakat suya baktığınız da görüyorsunuz. Ne olduğunu anlamadım ama belki hava birden ısındı deniz yüzeyini ısıttı bu yüzden böyle bir görüntü veriyordur diyorum....
IP
meltem dikel
Simge

Gönderilenler: 1207

Alıntı meltem dikel Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 00:16
Işık Hanımın gözlemini ben de Beşiktaş Kadıköy arası 16.15 vapurunda gördüm,gerçekten büyüleyici bir renkti.Bir de denizanalarının çokluğu dikkatimi çekti.
IP
hakki demirel
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 102

Alıntı hakki demirel Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 00:51
 Aynı tabakayı geçen yıl Altınolukta sonrada Antalyada farkettim bende. Kanımca bu tuz tabakası.Bu arada  Altınolugu da özledik.
IP
elif akba
Üye
Üye
Simge

Alıntı elif akba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2008 Saat 23:28
Sezer bu hafta da yassıada da dalmıs. Balık cıftlıgının gerısınde. dıp normalmıs. denız yıldızı, yengec vs. varmıs. 7 metrede bır ucurumun dıbınden 90 derece asagı ındıklerınde ( 32 metre) , en dıpte 2 metre yukseklık ve yaklasık 3 metre genıslıgındekı magaranın ıcı canlıymıs ve balık doluymus. herhangı kotu bır gorunuse rastlamamıslar.

Düzenleyen elif akba - 23-Mayıs-2008 Saat 23:29
IP
batuhan_bakanay
Üye
Üye
Simge

Alıntı batuhan_bakanay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2008 Saat 12:06
Merhabalar

Gecikmiş bir gözlemi sizinle paylaşmak istiyorum öss hazırlığım nedeniyle zamanında yazamadım özür dilerim.

Annemin iş yerinde dışarıyı izlerken( avrupa yakası) gözüm adalara çarptı çok net görülüyordu ancak su çok dikkatimi çekti.

Adaların tam önüne sanki tonlarca tuz boşaltılmıştı o kadar beyaz gözüküyordu ki su ve hafif bir turkuazlık vardı ancak tam ortalara doğru siyah diyebileceğim çok koyu mavi bir renkte kalın bir çizgi vardı denizin ortasında ve avrupa yakasına doğruda suyun rengi gittikçe açılmaya başlıyordu ama mavi bir renk almıştı.

Önce o siyah çizgiyi dalga zannettim ve belirli bir süre bekledim ancak çizgi orada sabit kalmaya devam etti. Kirlilikten olabileceği aklıma geldi veye bir nevi yoğunlaşma olabileceğinden ancak diğer taraflar çok farklı renklere sahipti.

Esenlikle kalın.
"Ölümün son iyiliği bir daha ölmemektir." Nietzsche
IP
Arzu Aydoğan
Simge

Gönderilenler: 1166

Alıntı Arzu Aydoğan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2008 Saat 17:08
Şu an dışarıdan deniz ve lağım kokusuna benzer bir koku geliyor.Tuzla
IP
batuhan_bakanay
Üye
Üye
Simge

Alıntı batuhan_bakanay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2008 Saat 09:26
Herkese Günaydınlar. Saat şuanda sabah 09:15 gözlem yerim Istanbul/ Bayrampaşa gözlemimi yine annemin çalıştığı kurumdan yapmış bulunmaktayım.

Denize baktığımda tam adalara doğru. Su yine geçen sefer ki gözlemim gibi. Sanki denizin üzerine yapay bir liman yapılacak da inşaatı varmış gibi suyun üzerinde bir kısımında (doğu-batı uzunluğunda) ince siyah bir çizgi mevcut geçen sefer de aynı şeyi gördüğümden dolayı camda söz konunusu siyah bir leke olabileceğini düşündüm ve camı sildim ama gördüğüm şey gerçekten de denizin üzerindeymiş.

Adalara baktığımda da bir beyazlık gördüm önce burada ki yerleşim yerleri diye düşündüm ama daha dikkatle baktığımda bu beyazlığın deniz olduğunu farkettim.

Su bir tepside ki börek gibi sanki dilimlere bölünmüş gibi duruyor bir şerit siyah İstanbul a doğru kalan bölüm çok koyu mavi adalar tamamen beyaz. Akşama doğru tekrar bir gözlem yapacağım ve durumda değişiklik olursa mutlaka bildireceğim.

Sevgiyle Kalın...
IP
batuhan_bakanay
Üye
Üye
Simge

Alıntı batuhan_bakanay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2008 Saat 10:09

Merhabalar.

Dün öğlen saatlerinde boğazın karadeniz çıkışında oturuyordum. Su da gözlem yapıyordum başlarda herşey normaldi ama yarım saat sonra su tamamen yeşile döndü. Etrafımda ki insanlar büyük bir heycan ve merakla suya bakıyorlardı, gördükleri şeyin gerçekten de muhteşem olduğunu düşünüyorlardı ancak suyun durduk yere neden birden bire tamamen yeşile döndüğünü anlayamadım.

Bilginize.
IP
batuhan_bakanay
Üye
Üye
Simge

Alıntı batuhan_bakanay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2008 Saat 13:56
Dün orada hava berbat oldu bir ara zaten suyun rengi de o zaman yeşile döndü gökyüzü gri bir renk aldı. Yanılmıyorsam bu o bulutlanma saat çok uyuyor 03:00
IP
Handan Altınell
Simge

Gönderilenler: 647

Alıntı Handan Altınell Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2008 Saat 18:59
Deniz suyu acaip ılık.. Geçen seneyi hatırlıyorum, Ağustosta bile ürpererek giriliyordu. Oysa dün ve bugün tabir yerindeyse hamam suyu gibi. Belki havanın çok sıcak olmasındandır. Gözlem yeri: Büyükada
IP
batuhan_bakanay
Üye
Üye
Simge

Alıntı batuhan_bakanay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2008 Saat 23:51

Dün Florya sahilindeydim ve su tam iki renge bölünmüştü bir tarafı tamamen yeşil diğer taraf koyu mavi.

IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2008 Saat 21:55
Çınarcıkta sabah saatlerinde denizden uğultu geldiğini söylediler.  
IP Düzenle
<< Önceki Sayfa   14 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Açık Foruma Yeni Konu Gönderme
Açık Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Açık Forumda Cevapları Silme
Açık Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.05a