Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İNSAN
 DOHAD | GÖZLEMLER | İNSAN
Mesaj icon Konu: insan Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   229 Sonraki >>
Yazar Mesaj
burcu demirhan
DOHAD YÖNETİM KURULU
DOHAD YÖNETİM KURULU
Simge

Gönderilenler: 1496

Alıntı burcu demirhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2007 Saat 12:24

benim de birkaç aydır başım dönüyor 17 ağustos'ta da böyle olmuştu. ayrıca şu anda sebepsiz bir baş ağrım var. iki gündür de devamlı uyumak istiyorum erken yatmayan ben erkenden uykum geliyor. oturduğum yerde bile.Ouch

biz başımızda patlamadan hiç bir felaketle ilgilenmeyiz...
IP
Gülay Şimşek
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 417

Alıntı Gülay Şimşek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2007 Saat 12:54
Mustafa Bey, tam da size mail tamayı düşündügüm gün veda ettiniz bizlere, bu acele niye? 
TURQUIE, TU DOIS ATATÜRK A DIEU ET LE RESTE A ATATÜRK! Daniel Dumoulin
"Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e."            İstanbul -Çengelköy
IP
F.GÜL ALTINTOP
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 210

Alıntı F.GÜL ALTINTOP Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2007 Saat 13:04
Dünden bu yana belirli aralıklarla sallantı hissi yaşıyorum.
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 357

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2007 Saat 22:12

Anormal bir şekilde uyku komasına girdim kafamı kaldıramıyorum yine

Doğa dengesini bozanlara birgün gelir mutlaka hesap sorar
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2007 Saat 22:38
Sayın Mustafa Ölmez,
sizi en iyi anlayanlardan biri benim herhalde, 17 Ağustos Depremini 6 ay öncesinden tahmin edip benim kadar alaya alınan biri daha olmamıştır sanıyorum, ama vazgeçmedim vazgeçmeye de hiç niyetim yok, nedenini de açıklayayım, bir kişiyi kurtarmak için dahi olsa bunu yapmaya devam edeceğim, ben ve arkadaşlarım enkazların altından yüzlerce insanı çıkardık her bir can için en az 8 canı ortaya koyduk, başka yoluda yoktur bunun bu bir ekip işidir, bir hata bir ekibe ve yüzlerce hayata malolur, ki o hatayı deprem tanıkları bölümüne gireceğim yeni yazıda anlatacağım, bir ekibin ve yüzlerce insanın hayatına nasıl malolduğunu okumanızı isterim. Sırf bir kişiyi daha kurtarabilmek için sizdeki yeteneğin bende de olması için neler feda etmezdim, bizler aklımızın ve tecrübelerimizin bize müsaade ettiği ölçüde insanlarımızı kurtarmak için mücadele verdik, ama bazen bu durum insanı çok yoruyor bir süre dinlenir ve bize tekrar destek verirsiniz diye umuyorum.

Devlet eliyle yapılmasını istediğiniz şey hiçbir zaman olmayacak, 2004 yılında tespit edilen bir anomali bilgisi bile daha yeni ortaya çıktı, devlet eli ağırdır, hantaldır, cesur ve insiyatif sahibi kişilerden yoksundur, herkes sorumluluğu kendi üzerinden atıp bir üstüne gider, bunun adına da kısaca bürokrasi diyorlar ya neyse konumuz terimler değil, neticede birileri karar verene kadar daima tren kaçar, köprülerin altından çok sular akar ve her zaman olduğu gibi çok kişinin canı yanar. Size bürokrasinin bir dişlisi olarak bu hayalinizden kısa zamanda vazgeçmenizi öneririm, sizin tahmininizin doğru çıkmasını bekleyip ondan sonra bilimsel bir açıklama yaparlar işte o zaman dünyanız başınıza yıkılır (tecrübe konuşuyor sevgili dostum), beni dinlerseniz eğer biraz dinlenip takımdaki yerinizi çok geç olmadan tekrar alın bizim sizlere ihtiyacımız var, bu ülkeninde bizlere

En içten sevgi ve saygılarımla
Ahmet Serdar DEMİREL
IP
suna aydın
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 97

Alıntı suna aydın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2007 Saat 23:27

çok fazla uyku hali gözümü açmakta zorlanıyorum saat 19 30 civarından beri

IP
suna aydın
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 97

Alıntı suna aydın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2007 Saat 23:30
kapı kollarına dokunduğumda elektrik çarpması
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2007 Saat 00:15
Mustafa Bey
Son zamanlardaki yokluğunuz gözle görülür bir biçimde hissediliyordu.Kendi adıma,belki biraz zamana ihtiyacı vardır, diye düşünüyordum.Sonra bir tesadüf eseri,başka bir sitede yorum yaptığınızı öğrendim.Bize gönül koymuş olmalı dedim.Sebep her ne ise,bu bizden ayrılmanıza sebep oluyor.
99 depreminden bu tarafa,kâh bulutlardan,kâh kuşlardan,kimi zaman da bedenimdeki bir takım arazlardan depremlerin yeri ve zamanını tam olarak kestiremesem de,bir yerlerin sarsılacağını hissettim.Sismik'le tanışana kadar bunu sadece en yakınlarımla paylaştım.Sonra buraya ve daha sonra da Dohad'a üye oldum.Önce korkularımı yenmeye,ardından da bilgilenmeye,dolayısı ile bilinçlenmeye başladım.Zamanla da hissettiklerimi paylaşmaya.An geldi,bütün bunların kime ne faydası var diyerek kendi içimde tartıştım.Kimseye faydası olmayacaksa,depremi tahmin etmenin ne faydası var ki..dedim.Siz de öyle söylüyorsunuz.Bugün için olmayabilir.Varsayın ki..bizler birer denek görevi yürütüyoruz ve bugün için bunun hiçbir faydası yok.Ama, ya olursa?
Dilerim bir kez daha düşünürsünüz.
Saygılar,sevgilerr
IP Düzenle
elif akba
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 117

Alıntı elif akba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2007 Saat 00:15
sankı sureklı yer tıtrıyor
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2007 Saat 01:19
Sn Mutahara KARAMAN,
Aslında biz, ilk başta kendimize yardım ediyoruz, bu yeteneklerimizin farkında olupta kimseye bir faydamızın olmadığını düşünmek inanın bana korkunç bir şey, kaç gündür ne kadar öfkeli olduğumun sanırım farkındasınız bunu saklama ihtiyacı da hissetmiyorum, peki bu öfke neye, tabii ki bizlerle alay eder gibi 3 yıl sonra ortaya çıkartılan bir bilgiye, marmarada 2004 yılında tespit edilen anomaliye, 8 Şubat 1999 tarihinden başlayarak hergün 17 Ağustos Depremini söyledim, konuştum, alay edildim kahinlikle suçlandım, ki sonradan ne kahinler çıktı o da ayrı bir konu, kendimce gerekçeleri ile önlerine koyduğum halde ilgilenmediler, keşke haklı çıkmasaydım dedim aylarca hasta oldum yıllarca tedavi gördüm, şimdi artık konuşuyorum hemde hiçbirşeyi saklamadan Ankara depremini konuşuyorum İstanbul depremini konuşuyorum gerekçeleri ile konuşuyorum delilleri ile konuşuyorum, sizlerden çok şeyler öğreniyorum bir kişiyi kurtarmayı kar sayıyorum, bu deprem nasıl olsa olacak ama bir kişi bizlerin sayesinde kurtulursa işte o zaman bütün bu emeklerimizin boşa gitmeyeceğini biliyorum. Açıklıkla itiraf edeyim, her kurtarma operasyonu ömrümden ömür götürdü, kendi adıma konuşayım ama bu arkadaşlarım içinde böyledir hiç bir farkımız yok çünkü, kendimi en az 150 yaşında hissediyorum, fazladan ve bedavadan yaşadığımı düşünüyorum, defalarca ölümden dönmüş, Azrailin soğuk nefesini ensesinde hissetmiş biri olarak bir kişyi bile kurtarsam kardır hesabı yapıyorum, yaptığım hiçbir şeyden pişman olmadım, bana ihtiyaç duyulduğunda yine orda olacağım, yine sapasağlam yine dinç ve dimdik bir şekilde, hergün birileri enkaz altında kalmıyor, her gün bir 17 Ağustos da olmuyor, ama ne yazık ki olacak, birileri bize kulak verecek ve hayatı kurtulacak işte o zaman son derece mutlu ve huzurlu olacağız bana inanın, milyonları belki kurtaramıyacağız ama en az bir kişiyi kurtaracağız. Bunu defalarca yapmış bir insan olarak o anın verdiği mutluluğu size tarif edemem, en mutlu olduğum an değil tabii ki hayatta başka şeylerden de mutlu oldum hatta daha fazla mutlu olduğum anlar da oldu ama can pazarından bir canı çekip almak yeniden hayata kazandırmak tarifsiz bir duygu, bunu illede enkazın altında yapmak da gerekmiyor üstüne üstlük, bu çorbada sizinde tuzunuzun olduğunun bilinmesi yeterli, kendimi 17 Agustos Depreminden sonra kurtardığım insanların sayesinde affettim, bizlere çok ihtiyaçları var bana inanın, bu yaptıklarımızla aslında gerçekte önce biz kendimize yardım ediyoruz, kendimize olan saygımızı kaybetmemek içinde devam etmemiz gerektiğini biliyorum

Sevgi ve saygılarımla,

Düzenleyen A. S. DEMİREL - 16-Ekim-2007 Saat 01:24
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2007 Saat 01:37
Sol kolumda ince ince ağrılar yine başladı ve gözlerim çok yanıyor şu anda.
IP Düzenle
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2007 Saat 01:46
sayın Demirel
Yazdıklarınızı takdir etmemek mümkün değil ayrıca size katılıyorum.Şu anda banada hala çok kızanlar var 99 dan beri hala unutamadın şu depremi olucaksa olur boş ver diyenler. Ama aynı düşüncedeyim.BU bana göre unutulcak bişey değil tam tersine kapıda bir felaket daha varken unutamam ve unutturmam.onun içinde takipteyim hem kendimi hem sizleri incelemeye devam.umarım dediğiniz gibi en azından bir hayat kurtarırım.
IP Düzenle
Mustafa Ölmez
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 334

Alıntı Mustafa Ölmez Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2007 Saat 10:45
Merhaba arkadaşlar,
Yine mi yanlış anlaşıldım diyeceğim. Yok bu sefer doğru anlaşıldım. Ama biraz olsun eksik. Neyse siteden istifa ederek ayrılmadım. Ama tahminler için konuştum. Tahminlerden şimdilik uzaklaşacağım. Ama tesadüf olurda birşey yakalarsam bilgi vermeden de duramam. Yılmadım, yıkılmadım.
Yapmak istediğim şey önüme gelince onu yapmak istedim. Ama yanılmışım benim yapmak istediğim bu değildi. Onu anladım. Evet, Kadir Sütçü beyle prensipte bir anlaşma yaptık. İşte bu yaptığım anlaşma bardağı taşıran son damla imiş. Onu da anlamış
 oldum bu vesile ile. Onunla da vedalaştım. Ne zamana kadar mı. Bende bilmiyorum.
Zaman zaman kendimden bahsettim. Yeni bir işyerine, 27 yıl sonra da olsa kendi dükkanımıza taşındım. Annemin hastalığı, bunlar benim depremi önceden tahmin etme, ya da gözlemleme yerlerimi değiştirdi. Değiştirmesine değiştirdi de, yine de peşimi bırakmıyor. Bu şartları göz ardı ederek önemli bir deprem yok diye tahminde bulunmak beni rahatsız etti. Madem böyle bir işe soyundum, daha dikkatli izlenimler, gözlemlemeler yapmam lazımdı. Biraz gayret edecektim aslında hepsi buydu. O kadar da fedakarlık yap dedim kendi kendime. Şu da bir gerçek, Sabah 6.30 doğan güneş, yine yaklaşık 18.30 gibi batıyor. Ben bu kadar zamanda ne kadar gökyüzünü izleyebiliyordum, diye kendi kendime sordum. Cevap veremedim. Bu soruyu cevaplayamayan bir kişinin bu kadar kesin konuşmaması lazım. Ne demek şu kadar süre ile, şu kadar şiddette deprem yok demek. Hemde bölge vererek. İşte bu beni rahatsız etti. İnsanlar bu tahminimi okuyacak, rahat rahat yatacak ve bu illete, benim lafım üzerine uykularında yakalanıp ve sallanacaklar. Yok, yok işte buna dayanamam. Ben bunu böyle istemedim.  
İşte bazen kelimeler yetersiz kalıyor. İstediğim yere istediğim şekilde kelimeleri yerleştiremeyince, bozuk bir cümle kuruyorum. Bazen.
Evet, buradayım. Üyelikten ayrılmadım. Ama tahminlerime biraz ara vereceğim. Kendime tam tamına güveninceye kadar.
Ayrıca, Gülay hanıma, Mutahara hanıma ve Ahmet Serdar beye özellikle teşekkür edeceğim.
Saygılarımla. 
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2007 Saat 10:54
Mustafa Bey,sağduyunuz için ben size teşekkür ederim.Bazı arkadaşlarımızın hayat görüşüne ters düşebilir ama..buradaki yapılanma bir aile gibi.Her kayıp eksik bir uzuv oluyor.İyi ki aramızdasınız.
Sevgiler,saygılar
IP Düzenle
Gülay Şimşek
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 417

Alıntı Gülay Şimşek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2007 Saat 10:58
Clap Sağduyunuz için teşekkürler... Taş yerinde ağırdır.. sevgiler...
TURQUIE, TU DOIS ATATÜRK A DIEU ET LE RESTE A ATATÜRK! Daniel Dumoulin
"Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e."            İstanbul -Çengelköy
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2007 Saat 14:36
Sevgili Arkadaşlarım bunu benden daima duyacaksınız bütün gayretimiz en az bir kişyi kurtarmak için, bir kişiyi kurtarmak için ne kadar çok insanın bilgisine çabasına emeğine ihtiyaç duyduğumuzu bir bilseniz, size şöyle bir tablo çizeyim, afeti biri haber verir, bir ekip yola çıkar, birden fazla trafik ekibi bu ekibi yolda yönlendirir doğru yöne gitmesi için kurtarma ekibi bir bilinmeyene doğru yola çıkar, olay yerinde birden fazla insandan bilgi alır, orayı en iyi bilen kişilerin bilgisine ihtiyaç vardır çünkü, bütün bunların üzerine en az 8 kişilik ekibin hayatını riske edilir ve operasyona başlanır, başarılamadığı çok ender bir durumdur (kazazedeyi hayatta tutmak için neler yapıldığını size tanıklar bölümünde ayrıca anlatacağım okurken kimi zaman kahkaha atacak kimi zaman ağlayacaksınız), kazazedeyi çıkarınca iş bitiyor mu? Kazazede güvenli bir şekilde ambulansa verilir, ambulans kazazedeyi en uygun hastaneye taşımak üzere ileri ilkyardım denilen bölgeye taşır, orda görevli doktorlar kazazedinin durumuna uygun hastaneyi kararlaştırır rastgele bir yere nakledilmez, bazen bir helikopter devreye girer ve kazazedeyi uzak bir şehire taşır ki genelde de bu olur, onu başka bir ambulans karşılar ve ilgili hastaneye taşır, hastanede bir ekip cehennemin ortasından çıkarılıp gönderilen kazazedeyi yaşatmak için seferber olur tabii bu arada bir ekip de kazazedeyi yamyam tabir ettiğimiz organ mafyasına karşıda korumak durumundadır. Kısacası bir kazazedeyi yaşatmak için seferber olan ve devreye giren kişi sayısı en az 300 kişi civarındadır, hepimiz birbirimizden bağımsız gibi gözüksekte eğer biz bu takım oyunu yerinde oynayamazsak kazazede için herşey çok geç olur. Bu iş tamamen bir takım işidir, bir takım oyunudur. Ben bu takımda olmaktan son derece mutluyum en az bir kişiyi hayata döndürmek için ne kadar büyük emekler harcadığınıza da görüyorum,

Emeklerinize sağlık sevgili arkadaşlarım iyi ki varsınız,

Sevgi ve saygılarımla

Düzenleyen A. S. DEMİREL - 16-Ekim-2007 Saat 14:38
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2007 Saat 15:54

Sağ ayağımın tabanında ve sağ bacağımın üst kısmında aniden bir ağrı başladı bu çok başka bir ağrı tarif edemiyorum dizimin üzerinden yukarı doğru yayılıyor, ayağımın tabanındaki ağrı ise çok daha ilginç ayağımın tabanı yarım ağrıyor, topuk bölümünün içi yarım ağrıyor alt arka baldırımın yüzeyi yanıyor ben böyle saçma sapan bir ağrı görmedim buna sebep olacak hiçbir ters harekette bulunmadım, sol bacağımda en ufak bir şey yok ama sağ bacağım sanki bana ait değil şu anda çıldırıyorum sancısından

IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2007 Saat 17:32
Şu saat itibariyle bacağımdaki ağrı dayanılmaz bir hal aldı
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2007 Saat 18:56
Başımın arkasında saat 16.00 gibi başlayan ağrı,ilaca rağmen geçmiyor.Hem uyku,hem de ağrı beni epeyce rahatsız ediyor.Meteoroloji yüksek basınç uyarısı yaptı mı bilmiyorum.Bundan da kaynaklanıyor olabilir.
IP Düzenle
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2007 Saat 22:56
Bacağım çok kötü arkadaşlar zaman zaman ağrı atak yapıyor ilk kez başıma geliyor bu bedensel bir rahatsızlık değil, devreye sağ omuzumda girdi
IP
<< Önceki Sayfa   229 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Açık Foruma Yeni Konu Gönderme
Açık Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Açık Forumda Cevapları Silme
Açık Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma