Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
YERYÜZÜ DEĞİŞİKLİKLERİ VE DEFORMASYONLAR
 DOHAD | GÖZLEMLER | YERYÜZÜ DEĞİŞİKLİKLERİ VE DEFORMASYONLAR
Mesaj icon Konu: Deprem anında yer hareketleri Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
FATMA ÇETİN
Üye
Üye

Gönderilenler: 708

Alıntı FATMA ÇETİN Cevaplabullet Konu: Deprem anında yer hareketleri
    Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2007 Saat 20:40
Sayın Kadir Ezer
Sağolasınız... ve  ürkütücü... Özellikle Kobe deprem simülatöründeki kayıtlar,işe nereden başlamak gerektiğinin göstergesi. İstanbul'daki yapılaşmayı  ve de  zemin farklılıklarının ne derece önemsenmediğini düşündükçe;depreme  ne kadar hazır olunmadığının ve "ilgi gösteren belli kesim dışında" başa gelen çekilir davranışının sergilendiği görüşü ile üzüldüm.

Düzenleyen FATMA ÇETİN - 08-Ekim-2007 Saat 20:49
IP
A. S. DEMİREL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 357

Alıntı A. S. DEMİREL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2007 Saat 11:28
Sevgili Arkadaşlarım,

Sayın Kadir EZER'in depremin oluş anında yeryüzünün nasıl hareketlendiğini gösterir video olarak verdiği link, doğal bir depremin görüntüsü değil, görüntülere dikkatle bakarsanız bir yerleşim yerinin olmadığını ve çok özel donanımlara sahip özel üretilmiş konteynerlerin bulunduğunu, ayrıca çekimlerinde tek bir kamera ile değil birden fazla kamerayla ve değişik açılardan çekildiğini fark edeceksiniz. Burası Amerikanın Deprem Deneylerinin yapıldığı (ama sürekli inkar ettikleri) yer olan ünlü Alaska Üssü Projenin adı bir kez yazıcam ve bir daha yazmıyacağım bu kelimeyi takip ediyorlar baş harflerini bilerek parantaz içinde yazıyorum, (H)-(A)-(A)-(R)-(P) sizden de bu kelimeyi asla yazmamanızı özellikle rica ediyorum, bu kelime yüzden 3 kez bilgisayarımı yaktılar, sakın parantezleri ve aralarındaki işaretleri kaldırıp yazmayın, malum projenin video kayıt görüntüleridir o linkteki görüntüler, yapay olarak ürettikleri depremleri de ALUET adası kaynaklı depremler olarak gizliyorlar, bununla ilgili size daha sonra çok daha detaylı bir açıklama yapacağım, sizleri aydınlatacak kadar yeterli dökümanım var, bu video da o projenin delillerinden biri zaten.....

sevgilerimle 
Doğa dengesini bozanlara birgün gelir mutlaka hesap sorar
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2008 Saat 10:46
KONYA'DA DEV OBRUK!...
Genellikle suların çekilmesiyle oluşan 33 metrelik obruğun oluşma süreci deprem sanıldı

Genellikle suların çekilmesiyle oluşan 33 metrelik obruğun oluşma süreci deprem sanıldı

Konya'nın Karapınar İlçesi’nde yeni bir obruk (derin çukur) daha oluştu. İnoba Köyü’nde oluşan obrukla birlikte Karapınar’daki obruk sayısı 15'e yükseldi. Obruğun 25 metre çapında, 35 metre derinliğinde olduğu belirlendi.

Rüzgar erozyonunun başgösterdiği Karapınar’da dün yeni bir obruk daha oluştu. Karapınar’a 14 kilometre güney batıda olan İnoba Köyü’nde meydana gelen obruk oluşumu, yerleşim yerine yaklaşık 100 metre mesafade bulunması köylüleri tedirgin etti. Bir haftadır yer altından ses duyduklarını belirten çiftçi Kadir Köroğlu, “Sürekli göçme sesleri geliyordu. Biz deprem oluyor sandık. Fakat dün, çökme oldu ve yeni bir obruk oluştu. Evlere çok yakın bir yerde meydana gelmesi bizleri korkuttu. Çünkü, obruğun çapı genişlerse evlere de zarar verebilir” dedi.

25 metre çapında 35 metre derinliğinde oluşan Obruk’ta inceleme yapan Karapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü personeli Ecmel Dinç, “Obruğun taban çapı geniş, o yüzden biraz daha büyüme ihtimalı var. Ayrıca su seviyesini de henüz ölçemedik. Belediye olarak, obruk çevresinde güvenlik şeridi çekip gerekli önlemleri alacağız” diye konuştu.

İnoba Köy halkının obruğu görmek için geldiği sırada, yeniden obruğun hareketlenmesi halk arasında panik yarattı. Karapınar’da bu yıl içinde 5’inci obruğun oluştuğu öğrenildi. Daha önce oluşan obrukların tamamının Karapınar’ın kuzeyinde ve Acıgöl çevresinde olurken, yeni olaşan obruğun güney batıda olması dikkat çekti.

IP Düzenle
burcu demirhan
DOHAD YÖNETİM KURULU
DOHAD YÖNETİM KURULU
Simge

Gönderilenler: 1496

Alıntı burcu demirhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Şubat-2009 Saat 23:33
ben bugün öğrendim pazartesi günü bizim evin önündeki yolda çökme olmuş hatta doldurmuşlar bugün baktım yine çökmüş
biz başımızda patlamadan hiç bir felaketle ilgilenmeyiz...
IP
burcu demirhan
DOHAD YÖNETİM KURULU
DOHAD YÖNETİM KURULU
Simge

Alıntı burcu demirhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2010 Saat 18:47
bugün büyükçekmece sahiline  gittim gözlem yapmak için birşeyler görebilir miyim  diye. birkaç yerde toprakta çökmeler olmuş en ufak abartı yok  derinliği yarım metreden yaklaşık iki mereye kadar vardı genişlikleri de bir o kadar var. bunların kazılmış çukurlar olmadığı çok bariz. iki ya da üç tanesi deniz kenarında yürüyüş yolu üzerinde. hem çukurlar oluşmuş hem de beton bloklar var onlarda yarılıp neredeyse denize inmek üzerelerdi 15 senedir ilk defa öyle birşey gördüm.

yer:b.çekmece-istanbul

saat:15:30-16:00
IP
burcu demirhan
DOHAD YÖNETİM KURULU
DOHAD YÖNETİM KURULU
Simge

Alıntı burcu demirhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2010 Saat 18:35
bugün tekrar b.çekmeceye gittim geçen hafta resimleri çekemedim diye içim gitti. o gözlemlerimharicinde çok daha önemli şeyler gördüm. sahilin bir kısmında yürüyüş yolunun yarısına kadar olan kısım tamamen çökmüş hala da yolun kalan bölümü de tehlikede eğer önlem alınmazsa ikinci karasu olacak. sadece yürüyüş yollarının olduğu yerde değil  denizde de  öbek öbek kum tepecikleri oluşmuş (ilk defa böyle bir şey gördüm neden olur bilemiyorum ) hem kıyıdan hem derinden girilen kesimlerde var üstelik resimler çektim yükleyebildiğimi buraya yüklüycem

IP
burcu demirhan
DOHAD YÖNETİM KURULU
DOHAD YÖNETİM KURULU
Simge

Alıntı burcu demirhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2010 Saat 01:42
IP
burcu demirhan
DOHAD YÖNETİM KURULU
DOHAD YÖNETİM KURULU
Simge

Alıntı burcu demirhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2010 Saat 01:45
IP
burcu demirhan
DOHAD YÖNETİM KURULU
DOHAD YÖNETİM KURULU
Simge

Alıntı burcu demirhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2010 Saat 01:48
IP
önder okan
DOĞA HAREKETLERİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ
Simge

Gönderilenler: 218

Alıntı önder okan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2012 Saat 15:33
bu sabahtan itibaren beylikduzu gurpınar pekmez sahilinde (bcekmece korfezi uc kısmıdır) denizden, sahil arkası tepelerde siteler mevkiinde sessizlikte gumburtusu aralıklarla duyulabilen, son olarak gurpınar beykent tepek ısmında adnan kahveci mah dende duyulabilen gurultu var...deniz icinden geliyor derler bilgi almaya calısıyorum
IP
önder okan
Simge

Alıntı önder okan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2012 Saat 16:26
yaklaşık her yarım saatte bir 2 3kez boguk gurultu...eger bcekmece yat liman inşaası kaynaklı (dinamit yada çalışma vs)değilse ve çok uzaklarda ani yağmur getiren gök gorlemeside olamayacağına göre yerin altından geliyor olması muhtemel ve 4kişiden hepsi tanıdık benzer bilgl geldi ve gel,eye devam ediyor
IP
önder okan
Simge

Alıntı önder okan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2012 Saat 08:13
özetle konu şu sabah 10da ev içinde kahve içerken 2hanım aynı anda bu boguk dipten gelen sesi duyuyorlar..dışarı çıkınca duymak mümkün değil..gurpınar siteler kabaca bcekmece koyu girisi tepe kısmı..hemen altında pekmez denilen sahil var..yanılmıyorsam taaa tuyap kule altından gelen dere bu pekmez denen bolgeden geciyor...ve denize giriyor..duvarlar yerinde durmaz bu bolgede...
Sonra pekmez deniz kenarında uzunca sure denizden boguk gurultuyu duyuyor 1kardesimiz..ve benim evde ev icindede duyuluyor.rutin belli aralıklarla..gurpınar tepe kısmı..kus ucusu uc bolge aynı dogrultuda en cok 1km mesafede..aksam ustu ses duyulmaz oluyor..tanım su pvc komple balkon kapısını kapatmak ıcın surdugunuzde cıkan ve hafif gurultu yapan depremmi oluyor dedirten sesine benzer..
IP
önder okan
Simge

Alıntı önder okan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2013 Saat 10:54
çanakkale güzelyalı sahil kayması:
burada yaklaşık 1 ay önce aşırı yağışlarla yeni yapılan çift şerit yol komple kaydı..hem çanakkale güzelyalı tarafı hemde ezineye doğru...hemen güzelyalıyı geçince gelen tepeler...sanırım bu kayma sahilde de devam ediyor şimdi..yol yeniden yapılmaya çalışılıyor..ama zemin belli ki çok yumuşak ve belki aşağıdan kuvvetli bir su akıntısıyla ya da başka nedenle kayma var ve olacak gibi duruyor...tabii yerbilimci değilim ama geçenlerde geçtiğimde gördüğüm buydu... naçizane!...
IP
burcu demirhan
DOHAD YÖNETİM KURULU
DOHAD YÖNETİM KURULU
Simge

Alıntı burcu demirhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ekim-2014 Saat 21:32
avcılarda oturduğumuz sokakta 1 metre çapında çökme meydana geldi. resmi yarın yüklemeye çalışıcam
IP

Hızlı Cevap
İsim:

Benzersiz Güvenlik Kodunu Gir:
Kod Resmi - Kodu göremiyorsanız web sayfası yöneticisi ile irtibata geçin Okuyamıyorum Kodu Değiştir
Lütfen resimde gördüğünüz kodun aynısını girin.
Tarayıcınızın Cookie (Çerez) desteğinin aktif olması gerekir.

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Açık Foruma Yeni Konu Gönderme
Açık Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Açık Forumda Cevapları Silme
Açık Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.05a
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,095 Saniyede Yüklendi.